KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037063

nr 1303 7063

Peter Czerniak

(f. 1947), Sverige

Signerad, "Från Mariaberget", Stockholmsmotiv. Akvarell, 48x62 cm

Peter Czerniak, polsk-svensk bildkonstnär född i Poznan, Polen men sedan många år bosatt i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:04:21

22/1 15:10:29 1      Vinnande bud

Peter Czerniak

Läs mer om Peter Czerniak